• Kontakt: 603-859-712

  • Otevírací doba: Po-Pá: 8:00-16:00

Pneuservis

Služby Pneuservisu

Prodej pneumatik

Letních i zimních, od pneumatik známých světových značek po pneumatiky domácí produkce za příznivé ceny.

Přezutí pneumatik

Vedle standartní výměny pneumatik, nabízíme samozřejmě i přezování pneumatik vybavených technologií Flat Run.

Geometrie

Vyvážení a kontrola geometrie, seřízení geometrie kol zaručuje bezpečný průběh jízdy a snižuje opotřebení pneumatik.

Oprava pneumatik

Ano, dokážeme vaši pneumatiu také vyměnit, nebo opravit.

Dohuštění Dusíkem

Pro zachování stabilního tlaku v pneumatikách, snížení spotřeby a bezpečnost.

Pneu Bazar

Pro ty, kteří nemohou investovat do nových pneu máme připraveny pneumatiky použité.

Martin Lache

majitel

U nás si vyberete takové pneumatiky jaké potřebujete.

Pro osobní vozy, dodávky, offroady i motocykly. Ať se jedná o letní nebo zimní pneu vždy vám nabídneme široký výběr z rozměrů, dezénů i cen. Od pneumatik známých světových značek po pneumatiky domácí produkce za příznivé ceny.

Pro ty, kteří nemohou investovat do nových pneu máme připraveny pneumatiky použité.

Časté dotazy: pneumatiky

Po montáži doporučujeme 500 km pro zaběhnutí pneumatik. Proto se vybarujte ostré akceleraci, brzdění a změnám směru. Během zajíždění také vysychá mazivo, které je použito při montáži. Poté pneumatika zůstane pevně na svém místě na disku. Nezapomeňte přetáhnout šrouby/matky po prvních cca. 200 km.
Doporučujeme udržovat tlak v zimních pneumatikách doporučovaný výrobci automobilů. Doporučený tlak může překročit doporučení výrobců automobilů díky rozdílným vlastnostem zimních pneumatik. Pokud není výrobcem doporučeno huštění pro zimní pneumatiky, doporučujeme navýšení tlaku o 0,2 bar proti letním pneumatikám. Tlak musí být kontrolován pomocí kalibrovaného měřidla na strudených pneumatikách každé tři týdny.
Pneumatiky na poháněné nápravě se opotřebovávají rychleji než na nepoháněné. Doporučujeme přehazovat pneumatiky cca každých 8 000 km. Tím se vyrovná jejich opotřebení a zvýší jejich životnost na maximum. Směr otáčení vyznačený na bočnici musí být dodržen.
Bezpečná životnost pneumatik je 6 let. Maximální životnost je 10 let. Bezpečné minimum hloubky dezénu zimní pneumatiky jsou 4 mm. Nedoporučujeme používat zimní pneumatiky v létě. Penumatiky musí být skladovány na tmavém místě v chladu a suchu. Musí se vyvarovat kontaktu s rozpouštědly jako je olej, benzín, nebo mazivo.
Je-li pneumatika poškozena, vyhněte se jízdě na podhuštěné pneumatice. V případě poškození navštivte prodejce pro posouzení a opravu.

Užitečné tipy pro pneumatiky

7 st. Celsia – to je ten bod, to je ten čas kdy začít uvažovat o přezutí Vašeho vozu. Ať už z letních pneu na zimní nebo naopak. Při teplotách nižších než 7 st. Celsia letní pneumatika „tvrdne“ a stává se pro jízdu nebezpečnou.
Směs letní pneumatiky je uzpůsobena pro provoz za teplot vyšších než 7 st. C a má i jinou konstrukci dezénu. Za nízké teploty nemůže podávat svůj optimální výkon a tím se prodlužuje brzdná dráha i stabilita vozu v zatáčkách. V podstatě to samé i když v menším měřítku můžeme očekávat od zimní pneumatiky používané v létě.
Pneumatiky skladujeme čisté a suché. Ideálně v chladné a temné místnosti. Sluneční záření, vlhko či vysoké teploty pneumatikám vadí. Působením UV záření (slunce) pneu ztrácejí pružnost, mohou začít puchřet atp. Jestliže skladujeme pneu na ráfcích tak nahuštěné na předepsaný tlak v komínku na sobě. Pneu bez ráfků potom vedle sebe nastojato. Před montáží z vozu je vhodné pneu označit a poté vrátit na stejné místo na voze.
Zákonná hloubka dezénu pneumatik v ČR je 1,6 mm. Pro bezpečnou jízdu za mokra (schopnost odvádění vody z pod kola) ovšem odborníci doporučují nejméně 3mm vzorku. U zimních pneu cca 4mm z hlediska účinnosti záběru lamel dezénu ve sněhu.
Sjeté okraje pneu – nízký tlak v pneu – střed pneu se propadne a pneu jede po okrajích Sjetý střed pneu – vysoký tlak v pneu – pneu jede po vystouplém středu Sjetý jeden okraj pneu – špatná geometrie podvozku vozu Pneu je „oskákaná“, „zubatá“ – špatné tlumení vozu.

Rezervujte si přezutí pneumatik včas

Rezervace